Recepty pro tisk (Kuvings kuchařka)

Fresh - svěží zelenáč z celých plodů

Proč má tento fantastický zelený energeťák v názvu uvedeno, že je z celých plodů? Protože vám ho doporučujeme vylisovat na odšťavňovači Kuvings EVO820, do kterého, můžete největším plnícím otvorem ze všech šnekových přístrojů na trhu vložit celé jablko bez nakrájení předem!!! Je to rychlovka a výsledek je fantastický. 

Potřebné ingredience: 2 tvrdá jablka, 1 okurek, 1 hrst listů špenátu (případně vašeho oblíbeného typu salátu), 1 řapík celeru. Ovoce a zeleninu pečlivě omyjte a u jablka dbejte na to, aby bylo tvrdé. Ze starších měkkých jablek byste na místo šťávy získali pyré. Abyste mohli odšťavňovat i listovou zeleninu, která je v našem receptu použita, je nutné mít nikoli odstředivku, ale právě námi doporučený šnekový lis, protože běžné odstředivé odšťavňovače si s listy neporadí. Kuvings EVO820 zvládá bravurně všechny druhy ovoce i zeleniny a to včetně bobulovin, listů, řapíků, kořenů a plodů.

Tento zelený osvěžující, detoxikační nápoj skvělé chuti se dá pít po celý den. V období letních veder doporučujeme pít vychlazený a sklenici s nápojem můžete přizdobit kolečkem citronu nebo snítkou máty.  Čerstvě lisovaných šťáv z ovoce a zeleniny existuje nepřeberné množství variací. Stačí jen pořídit kvalitní šnekový odšťavňovač nejlépe s velkým plnícím otvorem na celé jablko a zkapalněné zdraví může u vás doma téci proudem ;-).

Rostlinné mandlové mléko z mixéru Vitamix nebo odšťavňovače Kuvings EVO820

Receptík nejen pro ty, kteří chtějí žít zdravě, ale také pro všechny, kterým je běžné mléko kvůli alergii nebo nestravitelnosti zapovězeno. Podle tohoto receptu můžete vyrobit jakékoliv rostlinné mléko, jen místo mandlí použijete jinou surovinu jako jsou např. různé ořechy, naklíčené obilí, vařená rýže apod. 

Potřebujete: 2 šálky vody a 1 šálek syrových mandlí. V případě, že na to půjdete s mixérem Vitamix, můžete rovnou vložit všechny přísady do mixovací nádoby a mixovat po dobu přibližně 2 minut až dosáhnete požadované krémové konzistence. Výsledný mix pak jen stačí přefiltrovat přes jemné sítko nebo tkaninu. 

Rostlinná mléka však můžete snadno vyrábět i pomocí vhodného šnekového odšťavňovače, který má sítko vhodné i na oříšková a rostlinná mléka. Rostlinná a ořechová mléka skvěle zvládá odšťavňovač Kuvings EVO820. Ořechy je sice v tomto případě nutné nejméně na 3 hodiny předem namočit do vody, avšak díky sítu je pak finální zpracování jednodušší, protože mléko není nutné dodatečně filtrovat. Garantujeme vám, že takovou mňamku jste ještě nepili ;-)